INSTRUKTORKA JÓGY

Jsem hrdá maminka 3 dětí, manželka úspěšného a skvělého chlapa a majitelka dvou roztomilých bostonských teriérek.

Jóga mě provází už více než 20 let.

V roce 2016 jsem absolvovala akreditovaný kruz/vzdělávací program učitel jógy a také jsem prošla dvěma úrovněmi školení a workshopů dětské jógy u Hanky Luhanové.

V oblasti jógy se neustále snažím každodenně vzdělávat nejen vlastní praxí, ale i učením se od zkušenějších učitelů. Vzorem jsou pro mě třeba B.K.S. Iyengar, PhDr. Jiří Čumpelík, Zuzana Klingrová a Pavel Hub.

Od dynamicé ashtanga vinyása jógy jsem se postupně dostala i k velmi jemným stylům jako je Jin jóga či restorativní jóga. Věnuji se praxi jógy s klientkami v seniorském věku, mám zkušenosti s vedením lekcí pro těhotné ženy a také s ženami po porodu, které se chtějí dostat opět do kondice.

Velmi důležitá je pro mě nejen praxe ásan, ale i život v souznění s jámami a nijámami. Což jsou jednoduchá a srozumitelná pravidla pro naše chování a pro přijímání a akceptování všech a všeho ve svém blízkém i vzdálenějším světě. Snažím se také o praxi pránajámy, což jsou dechová cvičení, a o praktikování meditací.

Ať už vedu lekce dynamické nebo jemné, vždy se snažím být oporou pro všechny přítomné na lekci, nejen předvedením pozice, ale i podrobným vysvětlením jejího provedení a zaměření se na možná úskalí dané ásany. Důležitá je pro mě také fyzická dopomoc a úprava eventuálních drobných chybiček v provádění ásan.

Ve všech svých lekcích se snažím o příjemné plynutí pohybů a dechu, aby si klienti byli schopní užít možnosti a schopnosti svého těla v jednotlivých ásanách, a zároveň, aby díky dechu mohli hlouběji procítit účinky jednotlivých ásan. Z lekcí jógy budete odcházet protažení, posílení, prohřátí a z těch dynamičtějších i zpocení. Ale určitě vždy s úsměvem a nabití energií.

Mám zkušenosti s vedením lekcí úplných začátečníků i zkušených jogínů, s lekcemi skupinovými i privátními.

Každý okamžik je posvátný. Dejte všemu význam a smysl, všemu váhu své pozornosti, všemu skutečné a náležité naplnění.

Thomas Mann